Fordi märgiga Moskvitš

Vanasti kleebiti Moskvitši esiklaasile suurelt „Ford“ ja punuti ümber rooli värvilist traati. Ega auto sellest paremaks muutunud. Ülivõrdelise enesekiitusega Gurmeeteatri Müstiline õhtusöök meenutas sama: uhke silt ja 20151216_174950 (2)hunnik värvilist traati, kuid tervikliku elamuse asemel piinlik taidlus.

Soome tippkokk Matti Jämseni välja töötatud toidud olid väärt kiitust, eelroog vähem, magustoit rohkem (pildid). Korralik restoranitoit, mille väärtust kahandasid paraku soojalt serveeritud valge 20151216_190857 (2)vein ja tervitusjoogid. Muidu oli teenindus püüdlik ja meeldiv. Vana Heliose kino saal oli ürituseks põnevalt kujundatud ja suur „ajamasin“ laval kruvis ootuseid.

Sealt edasi polnud enam põnev ega naljakas. Piinlik oli.

Lavaline segadus oli tüütu ja punnitatud, pooled õhtujuhi naljad süldipulmale kohased. Esimese „ajamasinasse“ valitud tegelase puhul võis veel mõistatada, kas Linda-nimeline valik oli näitleja või lihtsalt inimene publikust, kuid naise teeseldud vaimustus oma „ajarändamise“ elamusest muutis kogu järgneva üllatustevabaks ja tüütuks rahmeldamiseks. Valgusega vilgutamine, võbelev video ja ebamaised hääled olid tehniliselt igati kvaliteetsed, kuid sobisid põnevuse tekitamiseks viieaastastele, mitte täiskasvanutele.

Ka ülejäänud publikust ei õhkunud erilist entusiasmi. Pigem aeti omavahel õlgu kehitades juttu. Lõpuks oli laval kummardavast kaheksast näitlejast kahju, on ju saali leigus lavale tunda.

Kes teeb, see vahetevahel ka ebaõnnestub ja peab siis kohe kuri olema? Ja kas ma olen üldse objektiivne, olles ära hellitatud Margus Tammpere ja Kristjan Kurmi kabareeõhtute perfektsionismiga?

Käime kolleegidega regulaarselt konkurentide tööd kaemas ja hea taseme puhul pole kitsid kiitmast, nii võidab kogu Eesti restorani- ja meelelahutuskultuur. Õnnetu Müstiline õhtusöök rikub aga publiku ootusi korraliku õhtuse meelelahutuse suhtes, Eesti keskmine tase on tugevam.

Gurmeeteatri idee on väärt viit punkti viiest, kuid teostus jäi vähemalt seekord alla igasugust arvestust, nagu Fordi sildiga Mosse. Ei ole kerge restoranipublikut lavaliselt köita, haltuura eest kõva raha küsides võib aga kaotada võimaluse kogemusest õppida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s