Väljumine mugavustsoonist

fall-random-194-copyVäljun mugavustsoonist. Jaanuari keskpaigast olen vabakutseline ettevõtja ning reageerin vabalt kutsele midagi ette võtta.

“Mis putukas sind siis nüüd hammustas?” küsis hea kolleeg. “Tekstid ju voolavad nagu iseenesest ja koosolekutel oled täitsa adekvaatne,” ütles teine. Otsus ei sündinud üleöö uusaasta melus ja ma ei lähe palgatöölt uksed paukudes, vastupidi.

Seitse ja pool aastat on andnud võimaluse osaleda suurtes asjades – uus hotell Estoria, uus muuseum Hotell Viru ja KGB, Estoria raamat, Viru 40, Viru uuendamine ja defineerimine. Need ja paljud muud teemad on olnud ühe hotelli elust suuremad ning mul on olnud suur õnn ja privileeg selles kõiges osaleda. Tänavu saab Viru 45 ja Soome Vabariik 100 …

lindPika ja intensiivse perioodiga kaasneb aga lähipimedus. Üha raskem on näha asju distantsilt ja see viib rutiini, mis ei ole kasulik kellelegi. Nii tulebki olla enda vastu aus, võtta distantsi ning lahkuda siis, kui muutus võiks kõigile kasu tuua. Tööd tehes peab ju silm särama. Oleme kokku leppinud, et löön Viru ja Estoria inimeste elus kaasa edaspidigi, neil on koht mu südames ja töödes.

Ma ei ole kunagi tahtnud määratleda ennast ühe tegevuse kaudu. Reklaamibüroo ajal andsin Tallinna ülikoolis loenguid Soome kirjandusest ja hakkasin ise kirjutama. Kümme aastat hiljem lugesin samas kursuseid kommunikatsioonist ja turundusest, sest kogemustepagas oli muutunud kirjumaks. Juurde oli tulnud mh korporatiivajakirjanduse kogemus, mida tänapäeval osalt sisuturunduseks nimetatakse. Kirjutasin endiselt nii ilu- kui tarbekirjandust, ehkki siiani võpatan kohmetult, kui mu kohta kirjanik öeldakse. Ärilise ja loomingulise poole kooslus hoiab tasakaalus nii mind kui maailma.

Ma fall-random-190-copyei tea, kuidas ma peaksin ennast edaspidi defineerima. Vabakutseline ettevõtja on vist kõige täpsem, sest Peep In OÜ on registreeritud ja esimesed arved kirjatööde eest esitatud. Jah, veidi on hirm, et kuidas läheb. Võimalik, et ühel hetkel tuleb tunnistada läbikukkumist või siis ettevõtja rolli sobimatust. Kogemused ja teadmised ei kao õnneks kuhugi. Läbi ei tohi aga kukkuda kõige olulisemas rollis isana, laste jaoks peab jätkuma nii aega kui raha.

Hetkel olen uudishimulikult optimistlik. Nüüd saate teha mu elu ebamugavaks. Palun, tehke! Kui teil on midagi, mis teid käigus hoiab ja silma särama paneb, siis suure tõenäosusega olen valmis sellest nakatuma.

Fotod (imagebase.net) on ilu pärast, ega oma mingit tähendust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s