Seks – see on naljaasi!

PimedasjatekiallSeks võib tunduda naljaasjana, millega iga täiskasvanu hakkama saab. Sellest rääkimine ja lastele selgitamine paneb aga nii mõnegi kukalt kratsima. On ju teada, et muidu on inimesed sarnased, ainult et tüdrukutel on … Piip! ja poistel on … Tuut! Ja siis … ee … nende vahel on rootsi keeles number kuus.

Miks on lastega seksist rääkimine nii keeruline? Iga täiskasvanu verbaalne suutlikkus peaks seda ju võimaldama, tehniliselt pole tegemist kuigi keerulise ettevõtmisega. Võib muidugi ka keerulisemalt, aga … seda et … no kuidagi ajab pingesse selline intiimne ja delikaatne teema. Mis kõige paremini pinget maandab? Õige – naermine! Piip ja Tuut oskavad naerma ajada ja naerdes ei ole ükski teema liiga keeruline. Naer on vabastav ja võtab pinged maha.

Piip ja Tuut “Pimedas ja teki all” ei võta õnneks lahata tehnilist sooritust, vaid vaatab seksi elu loomuliku osana. Kahe täiskasvanud inimese vahelise armastuse loomuliku osana. Sedakaudu saame ka aimu, kust lapsed tulevad (emme kõhust) ja et emme kõhtu satub laps seemne abil (seeme on issilt). Mõistagi ei koorma klounipaar publikut põhjalike üksikasjadega, kuid annab võtme, kuidas vajadusel hiljem ka üksikasju arutada. Alates komplimentidest ja tähelepanust, lõpetades sellega, kuidas see tants üldse käib … näiteks loomariigis.

Möönan, et meil on peretäis igas vanuses Piibu ja Tuudu fänne. Nautinud nende kontserte, loomalugusid või Hamletit, oligi meil viimane aeg midagi seksist teada saada. Kui keegi on harjunud pimedas ja teki all … näiteks küpsiseid sööma või taskulambi valgel raamatut lugema … siis seekord toodi muidki tekialuseid tegevusi päeva- ja kinovalgusse suure ekraani kaasabil. Delikaatselt, nagu klounipaar rõhutas. Oli eluliselt naljakaid näiteid nii putukate, lindude-loomade, kui ka inimeste elust.

Piip ja Tuut uuslavastus peaks olema kohustuslik kõigile peredele, kus kasvab lapsi, olgu nad siis kui vanad tahes. Kui on päris väiksed, siis saavad nad veidi targemaks ja kindlasti oskavad hiljem küsimustega jätkata. Suuremad lapsed õpivad suhtuma delikaatsesse teemasse pingevabalt ja eluterve huumoriga. Algklasside kooliprogrammi? Kindlasti! Lapsevanemad saavad aga võimaluse peeglisse vaadata ja see, mis sealt vastu vaatab, on kohutavalt naljakas. Ja seeläbi vabastav.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s